Pomoc

W jaki sposób mogę się zarejestrować?

Rejestracja w portalu ByTheWay.pl możliwa jest na 3 sposoby:

 1. Formularz rejestracyjny:

  Rejestracja opiera się na skorzystaniu z formularza dostępnego pod adresem bytheway.pl/rejestracja. Wybranie tego rodzaju rejestracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu ByTheWay.pl. Aby zakończyć proces rejestracji wypełnij podstawowe pola, a następnie zatwierdź przyciskiem “Rejestruj”.
 2. Facebook:

  Rejestracja za pośrednictwem Facebook jest możliwa po wybraniu przycisku “Facebook”, znajdującego się pod formularzem ZALOGUJ SIĘ/ZAREJESTRUJ SIĘ na stronie głównej, lub za pomocą przycisku “Zarejestruj z Facebook” pod adresem bytheway.pl/rejestracja. Wybranie tego typu rejestracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu ByTheWay.pl. Po wybraniu tej opcji rejestracji, strona zostanie przekierowana na tablicę lub profil osoby wybierającej ten sposób rejestracji. Aplikacja ByTheWay.pl otrzyma następujące informacje i prawa:
  1. Z profilu Facebook zostanie pobrane imię, nazwisko, zdjęcie profilowe i adres email.
  2. Aplikacja będzie miała dostęp do listy znajomych. Lista umożliwi zaproszenie wybranych znajomych do ByTheWay.pl tuż po rejestracji za pomocą specjalnego przycisku.
  3. Aplikacja ByTheWay.pl będzie mogła publikować utworzone, bądź wyszukiwane przejazdy na Facebooku w imieniu użytkownika. Przejazdy dodawane na są na tablicę użytkownika, gdy jest zaznaczony jest checkbox „Dodaj na facebooku”.
  4. Aplikacja ByTheWay.pl będzie miała możliwość wysyłania powiadomień na konto Facebook użytkownika.
  5. Dodatkowo komentarze pod przejazdem dodanym na Facebooku będą wyświetlane na portalu ByTheWay.pl oraz w serwisie Facebook.
 3. Google +:

  Rejestracja za pośrednictwem Google+ jest możliwa po wybraniu przycisku “Google+” znajdującego się pod formularzem ZALOGUJ SIĘ/ZAREJESTRUJ SIĘ na stronie głównej lub za pomocą przycisku “Zarejestruj z Google+” pod adresem bytheway.pl/rejestracja. Wybranie tego typu rejestracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu ByTheWay.pl. Po wybraniu tej opcji rejestracji, strona zostanie przekierowana na tablicę lub profil osoby wybierającej ten sposób rejestracji.

Czy rejestracja jest bezpłatna?

Zarówno rejestracja jak i korzystanie z serwisu jest darmowe.

Czy rejestracja jest obowiązkowa?

Aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności serwisu, proces rejestracji jest obowiązkowy. Zwiększa to bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pasażerów poprzez weryfikacje danych (uczestników serwisu).

Jak zmienić login?

Twój login jest Twoim adresem Email i nie jest on edytowalny. Jeżeli nie uzupełniono imienia i nazwiska, nick w portalu będzie nazwą adresu email do znaku @. Przykładowo dla adresu paweł@poczta.pl, nickiem będzie Paweł. Po uzupełnieniu pól “Imię” i “Nazwisko”, nazwą użytkownika w portalu będzie pełne imię i pierwsza litera nazwiska, przykładowo dla Piotra Kowalskiego będzie to Piotr K. Po dokonaniu rezerwacji, kierowca i pasażer widzą wzajemnie swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Jak zmienić hasło?

Zmiana hasła może być wykonana w dowolnym momencie korzystania z serwisu, wystarczy na swoim profilu wejść w „Edycja danych”, wprowadzić zmiany i zatwierdzić.

Gdy zapomnę hasło?

Gdy zapomnisz hasła, skorzystaj z formularza do resetowania hasła. Jest on dostępny pod linkiem „Nie pamiętasz hasła?” na stronie głównej, bądź na stronie logowania bytheway.pl/login. W formularzu należy wpisać adres email, na który zostaną wysłane informacje jak dokończyć resetowanie hasła.

Dlaczego muszę podać swój adres e-mail?

Podanie adresu e-mail jest wymagane w procesie rejestracji za pomocą formularza, aby móc otrzymywać informacje dotyczące planowanych przejazdów oraz komunikacje między użytkownikami. Na podany adres e-mail zostanie przesłany link aktywujący profil.

Jak weryfikowany jest mój adres e-mail?

W procesie rejestracji za pomocą formularza otrzymasz email zawierający link, który należy kliknąć, w celu potwierdzenia przynależności podanego adresu email do właściciela (osoby rejestrującej się). Weryfikacja jest darmowa.

Jakie korzyści płyną z podania numeru telefonu?

Podanie numeru telefonu komórkowego ułatwi kontakt pomiędzy użytkownikami serwisu. Jest to szczególnie ważne przed samą podrożą, gdy użytkownicy chcą poinformować o zdarzeniach często od nich niezależnych np. utrudnienia z dotarciem na umówione miejsce spotkanie.